Kırık linklere lütfen yorum yapınız. En kısa sürede güncellenecektir.
Karanlık Mod

9 YAŞINDA

Güncel Alet Çantası

CCleaner

PC Temizlik Programı

Flash Player

Flash Oynatma Aracı

Skype

Videolu Görüşme Programı

Aimp

MP3 Oynatma Programı

Internet Download Manager

Gelişmiş İndirme Yöneticisi

Microsoft Office

Ofis Yazılımı Tüm Sürümleri

Photoscape

Kolay Resim Düzenleme

Adobe Photoshop CC 2022

Prof. Resim Düzenleme

Mozilla Firefox Quantum

Hızlı İnternet Tarayıcısı

Google Chrome

Güvenli İnternet Tarayıcı

avast! Tüm Sürümleri 2020

En Hızlı Antivirüs Programı

Kaspersky Internet Security

Güçlü Antivirüs Programı

uTorrent Pro

Torrent Dosya İndirici

Nero Platinum 2020

Güçlü Disk Yazdırma

Daemon Tools Ultra Türkçe

Sanal Disk Oluşturma

Foxit Reader

Hızlı PDF Okuyucu

Adobe Acrobat XI Pro

Popüler PDF Programı

K-Lite Mega Codec Pack

Sistem Kodek Paketi

DirectX 12
 - DirectX 9
Microsoft DirectX Sürücüleri

WinRAR

Arşivleme ve Arşiv Açma


Windows 11 Hakkında

Office 2021 Çıktı Buyurun İndirin
Adobe CC 2022 Tüm Programları
Windows 11 AIO Tek DVD
Windows 11 Pro Orjinal İndirin

Winrar CRC Hatası Sebepleri ve Çözüm Yolları?

Winrar günümüzde en çok kullanılan dosya sıkıştırma programlarından biridir. Ancak Winrarda da bazı hatalar karşımıza çıkar ve bazen bu durumlar can sıkar.

Winrar'da karşımıza en çok çıkacak hatalardan biri CRC (Cyclic Redundancy Check) hatasıdır.

CRC Hatası nedir? Nasıl oluşur? 

1-) Her şeyden önce iş bilgisayarınızda başlar, eğer bilgisayarınızda virüs varsa veri kayıpları yaşarsınız, yada bilgisayarınızda olan dosyalar bozulur, o nedenle antivirüs ve güncel işletim sistemi şart.

2-) Bir dosya indirirken net bağlantısının kesilmesi de çok nadir olsa da CRC'ye sebebiyet verir, o nedenle dosya indirirken bağlantınızı kesmemeye özen gösterin.

3-) Sürekli CRC hataları alıyorsanız bunun 2 önemli faktörü var:
a- Ya sabit diskinizin miladı dolmuş ki bunu da bazı programlar ile check ederek anlayabilirsiniz.
b- Servis sağlayıcınız yani size internet veren şirketin hatlarında sorun var demektir bu geçicide olabilir daimi de olabilir.Bunu anlamanın en basit yolu aynı evde farklı 2 bilgisayarda hata veren dosyaları indirerek test etmek olur.Eğer böyle bir sorun yaşarsanız spliter, kablolalar gibi bileşenleri değiştirmek gerekir sorun hala devam ederse servis sağlayıcınız ile görüşerek data aktarımlarında veri kayıpları yaşadığınızı bildirmeniz gerekir.

4-) CRC hatası net bağlantısı haricinde donanımlarınız da oluşan sorunlardan da olabilir bu RAM olur HDD olur.Bunu ancak siz anlayabilir siz müdahale edebilirsiniz.

5-) CRC hatalarında yanlış parola ibaresi çıkar bu sizi aldatmasın yanlış parola gibi durumlarda dosya hiç bir şekilde açılmaz, ancak CRC hatası çeviren çoklu partlara dikkat edin part 1,2 çıkar 3 te CRC yanlış parola hatası verir.Bu gibi durumlarda hata CRC'dir zira parola yanlış olsa ilk ekran parola hatasını görürsünüz. 1. Partta CRC hatası verirse yine yanlış parola diye aldanabilirsiniz unutmayın CRC hatalarında ekranda CRC hatası ibarasi olur + yanlış parola ibaresi de olur, bu hata CRC'dir, zira yanlış parola olan dosyayı hiç açamazsınız ve sadece parola hatası verir.

6-) Dosya eksik yada hatalı inerse isterse bu 1 KB olsun yine CRC hatası vermesine neden olur, özellikle IDM dosya birleştirme yaparken asla neti kesmeyin.
 

CRC Hataları Nasıl Çözülür?

1-) İlk olarak bilgisayarınızda virüs olmadığına ve sabit diskinizin, ramlerinizin sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız.

2-) Bilgisayarınıza CCleaner gibi bir program kurarak tüm çerezleri,çöp dosyaları temizleyin, REG kayıt girdilerini yine bu program ile temizleyin akabinde modeminize reset atın ve:
a- Dosyayı tekrar indirin, eğer alternatif linki varsa alternatif linten indirin
b- Herhangi bir indirme yöneticisi kullanıyorsanız, idm,flashget gibi bunun yerine alternatif bir program ile indirme yapın yada mozilla yada internet explorer yada hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun indirme arayüzü ile indirin, eğer normal tarayıcı arayüzü ile indirme yapıyorsanız tam tersini uygulayın

3-) Winrar sürümünüzün son sürüm olduğundan emin olun ve mutlak suret ile anladığınız dilde olan sürümü kullanın hataları anlamanız daha kolay olur.

4-) Dosya upload sitelerinde bazı zamanlarda hatalar olabilir, o nedenle alternatif linklerden indirmeleri deneyin.

5-) Farklı bir bilgisayardan dosyayı indirmeyi deneyin.

6-) Aynı evde farklı bir bilgisayardan dosyayı indirip hata alırsanız 2. adımı uygulayın.

7-) Winrar ile dosyayı onarmayı deneyin, gerçi dosyada kurtarma kaydı yoksa bu pek bir işe yaramaz.

Genel olarak CRC budur, olabilecek nedenler çözümler bunlardır, bu arada bizler çoklu partlarda rarladığımız dosyaları test ederiz ondan sonra yükleriz, attığımız sitede bir sorun olursa diye alternatif veririz, zaten böyle bir şey olduğunda biz bunu anlarız. Çünkü sitelere dosya eksik giderse link alamazsınız o nedenle yukarıda olan bilgiler oldukça işinize yarar.

Upload sitelerinde kullanılan teknoloji ile evdeki bilgisayarlar aynı değildir, ancak bu gibi sitelerde de sorunlar olabilir olmaz diye bir şey yok, aynı bizdeki gibi donanımlarda sorunlar olur veri kayıpları yaşanır. Bunu da bizler yine anlarız. Bir konuda 1 kişi CRC hatası aldım diyebilir 2. kişide diyebilir 3. kişi derse o işte sorun var demektir :)

Velhasıl site adminleri sorun yok diyorsa sizde 50 kere indirmeye rağmen hata alıyorsanız, yukarıda olan şartları göz önünde bulundurun, site adminleri sizin servis sağlayıcınız, yada bilgisayarınızın içine saklanmış yoz bulutu değildir bu nedenle CRC nedir bilmeniz ona göre müdahale etmeniz lazım, bölgenizde hatlarda sıkıntı varsa bunu ancak siz tespit edebilir servis sağlayıcınız çözebilir.

Parola Sorunu
Eğer winrar parola hatası derse parola yanlıştır ve elinizde doğru parola olmaz ise o dosya açılmaz, sitelerde olan şifreleri mümkün olduğunca el ile yazmaya özen gösterin. En önemlisi parola hatası ile CRC hatasını birbirinden ayırın, parola hatasında dosya hiç bir şekilde açılmaz.

Ayrıca bir not eklemek istiyorum; crc hatası aldığınızda dosyayı farklı bir dizine ya da farklı bir sürücüye tekrar indirip öyle deneyin. Yine olmazsa tarayıcınızın çerezlerini temizleyip tekrar bir önceki anlattığım gibi yapın. Yine de olmazsa farklı bir tarayıcı ile tekrar deneyin.
 
Warezturkey - Supremacy

 
Yasal uyarımız için burayı inceleyebilirsiniz. Telif hakkı ve iletişim için: (iletisim[at]buyur-indir.com)

Üyelerimizin, ziyaretçilerimizin ve yöneticilerimizin hiçbir dosyası / içeriği sunucumuzda barındırılmamaktadır. Tamamı internet üzerinde paylaşıma açık içeriklerdir. Platformumuz tüm paylaşımlara açıktır. DMCA / Telif ve yasal konular için bizlere mail adresimizden; "iletisim[at]buyur-indir.com" adresinden ulaşınız. Uyarınızdan itibaren ilgili içerik / içerikler 3 gün içerisinde kaldırılacaktır.

Sitede bulunan full programlar ve full oyunlar, tanıtım amaçlı sizlere sunulmuştur. Beğendiğiniz ürünleri üreticisinden satın almanızı, bu sayede onlara katkıda bulunmanızı tavsiye ederiz.